GRAD KUTINA, Hrvatska © Grad Kutina
Menu

L. Čimbur pobjednik Cestovnog kupa za 2015. u svojoj kategoriji

U Zadru je održan 33.  "Mali maraton Nin - Zadar"  dužine 17 kilometara, ujedno i zadnja utrka u Hrvatskom cestovnom kupu na kojoj je nastupio i kutinski maratonas Leonid Čimbur i na najljepši način završio sezonu. Po izuzetno lošim vremenskim uvjetima za trčanje ( jaka kiša i vjetar ) među 150 trkača iz više zemalja gdje su prva tri mjesta bila rezervirana za Kenijske trkače, Čimbur se odlično držao i ukupno zauzeo 14.mjesto, a u kategoriji 1.mjesto i zlatna medalja sa vremenom 1 sat i 10 min. Leonid Čimbur je s ovim rezultatom i plasmanom samo potvrdio da je sezonu 2015. završio na 1. mjestu u svojoj kategoriji u Hrvatskom cestovnom kupu, a u ukupnom poretku će  zauzeti  5.mjesto ispred puno mlađih atletičara.
Leonid Čimbur ove je sezone otrčao službeno 10 polumaratona i 3 maratona, te se zahvaljuje tvrtki Selk i Atletskom Klubu Glina bez kojih ne bi ni bilo ovih rezultata.