GRAD KUTINA, Hrvatska © Grad Kutina
Menu

Međunarodna utrka “Kutina-Voloder 2014.”

Grad Kutina danas je bio središte maratonaca i rekreativnih trkača iz Hrvatske i inozemstva okupljenih na 14. utrci  “Kutina–Voloder 2014.” u organizaciji atletske Udruge “Moslavina u pokretu” Kutina.

Usprkos lošem vremenu ljubitelji trčanja odazvali su se utrci koja je svoj start imala na kutinskom gradskom trgu, kao i prošle godine.

Direktor utrke Danijel Kepe zadovoljan je odazivom 180 trkača iako kaže da ih je u predbilježbi bilo oko 230, no zbog lošeg vremena neki su odustali. Svima je poželio puno sreće u natjecanju.

”Tu su danas značajna imena trkača iz cijele Hrvatske i inozemstva, što pokazuje da je utrka jaka. No s nama je i puno rekreativaca, ljudi koji vole trčati. Utrka je ligaška i u njoj nastupaju 32 kluba u skupljanju bodova. Od ove godina stekla je taj rang, a staza je službeno izmjerena (15 km) i verificirana, što je po meni vrlo važna nadgradnja ove tradicionalne utrke. Po broju sudionika oborili smo rekord, a da nije kiše bilo bi ih još više”, rekao je Danijel Kepe.

Utrku Kutina-Voloder pozdravio je u ime Grada Kutine, kao jednog od pokrovitelja, zamjenik gradonačelnika Josip Marić koji je i sam sudjelovao u utrci. Svim sudionicima zaželio je ugodan dan u prijateljskoj sportskoj atmosferi.

Na bini Voloderskih jeseni u Voloderu su najboljim trkačima u više kategorija uručene nagrade. Prva mjesta na ovoj utrci osvojili su mađarski maratonci, Tamas Nagy i Katalin Garami, no treba istaknuti i dobre rezultate kutinskog maratonca Đure Komlenovića (Cjevomont Kutina) koji je bio 5. te Igora Ermakore iz Popovače (Moslavina u pokretu) koji je bio 11.

Od Kutinčanki Nikolina Jakovljević (Maratonjare) osvojila je 13., a tik do nje bila je Antonija Džolić (Moslavina u pokretu) na 14. mjestu. Herojem utrke proglašen je individualac Ivan Brkić, heroinom utrke Ana Pal (Moslavina u pokretu). Nastariji sudionik utrke bio je Safet Čučuk iz AK Maksimir, a najmlađi Filip Bolješić (Moslavina u pokretu).(gp)