GRAD KUTINA, Hrvatska © Grad Kutina
Menu

Službene obavijesti



Privremeni rezultati izbora za članove Gradskog vijeća Grada Kutine
22.5.2017. - Lokalni izbori 2017.


REPUBLIKA HRVATSKA

GRADSKO IZBORNO POVJERENSTVO

GRADA KUTINE

 

KLASA: 013-01/17-01/4

URBROJ:  2176/03-04/03-17-77

Kutina,  22.05.2017.

 

        Na osnovi članka 86. Zakona o lokalnim izborima ("Narodne novine", broj 144/12 i 121/16, u daljnjem tekstu: Zakon), nakon provedenih lokalnih izbora 21. svibnja 2017., Gradsko izborno povjerenstvo Grada Kutine utvrdilo je i objavljuje

 

PRIVREMENE REZULTATE IZBORA ZA

ČLANOVE GRADSKOG VIJEĆA

GRADA KUTINE

 

I.

Od ukupno 19.232 birača upisanih u popis birača, glasovalo je 8.597 birača, odnosno 44,70%, od čega je prema glasačkim listićima glasovalo 8.593 birača, odnosno 44,68%. Važećih listića bilo je 8.333, odnosno 96,97%. Nevažećih je bilo 260 listića, odnosno 3,03%.

 

 

II.

Pojedine kandidacijske liste dobile su sljedeći broj glasova:

 

1.

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

3.230

glasova

38,76%

HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA - HSLS

 

 

 

HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP

 

 

 

HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ - HSP AS

 

 

 

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

 

 

 

 

 

Nositelj liste: ZLATKO BABIĆ

2.

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

2.663

glasova

31,95%

"BANDIĆ MILAN 365 - STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI" - "STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI"

 

 

 

 

 

 

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

 

 

 

DEMOKRATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - DSU

 

 

 

BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO - BUZ

 

 

 

HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA - LABURISTI

 

 

 

STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE - SDA HRVATSKE

 

 

 

HRVATSKA DEMOKRATSKA REGIONALNA STRANKA - HDRS

 

 

 

 

 

Nositelj liste: ANDRIJA RUDIĆ

3.

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

705

glasova

8,46%

 

Nositelj liste: DAVOR PRANIĆ, bacc. oec.

4.

MOST NEZAVISNIH LISTA - MOST

668

glasova

8,01%

 

Nositelj liste: IVICA GLIBO, dipl. ing.

5.

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

382

glasova

4,58%

 

Nositelj liste: SINIŠA FIJALA

6.

HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS

289

glasova

3,46%

 

Nositelj liste: MARIJAN MIKŠA


 

7.

ŽIVI ZID

261

glasova

3,13%

 

Nositelj liste: NEVEN MALIVUK

8.

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

135

glasova

1,62%

 

Nositelj liste: DANIJEL KEPE

 

III.

Na osnovi članka 84. stavka 1. Zakona, kandidacijske liste koje sudjeluju u diobi mjesta u gradskom vijeću su:

 

 

1.

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA - HSLS

HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP

HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ - HSP AS

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

 

Nositelj liste: ZLATKO BABIĆ

 

2.

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

"BANDIĆ MILAN 365 - STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI" - "STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI"

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

DEMOKRATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - DSU

BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO - BUZ

HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA - LABURISTI

STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE - SDA HRVATSKE

HRVATSKA DEMOKRATSKA REGIONALNA STRANKA - HDRS

 

Nositelj liste: ANDRIJA RUDIĆ

 

3.

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

Nositelj liste: DAVOR PRANIĆ, bacc. oec.

 

4.

MOST NEZAVISNIH LISTA - MOST

Nositelj liste: IVICA GLIBO, dipl. ing.

 

IV.

Na osnovi članka 84. stavka 2. i članka 85. Zakona, utvrđuje se da su pojedine kandidacijske liste dobile sljedeći broj mjesta u gradskom vijeću:

 

 

1.

HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

HRVATSKA SOCIJALNO - LIBERALNA STRANKA - HSLS

HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP

HRVATSKA STRANKA PRAVA DR. ANTE STARČEVIĆ - HSP AS

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

 

dobila je 9  mjesta te su s te liste izabrani:

1.

ZLATKO BABIĆ

2.

DAVOR KLJAKIĆ

3.

NEBOJŠA ČOVIĆ

4.

TENA JEVAK

5.

MIROSLAV ŠNJARIĆ

6.

DRAŽEN KINDERMAN

7.

DAMIR MARKUŠ

8.

ANA BALAŠKO

9.

MARIJAN BOROJEVIĆ

 

 

2.

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

"BANDIĆ MILAN 365 - STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI" - "STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI"

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

DEMOKRATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - DSU

BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO - BUZ

HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA - LABURISTI

STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE - SDA HRVATSKE

HRVATSKA DEMOKRATSKA REGIONALNA STRANKA - HDRS

 

dobila je 8  mjesta te su s te liste izabrani:

1.

ANDRIJA RUDIĆ

2.

ŽELJKO LENART

3.

DAMIR PETRAVIĆ, mag. educ. math. et inf.

4.

JOSIP PRAJNER

5.

JOSIP CEROVEC

6.

DRAGUTIN VAGNER

7.

BARBARA MIHALJEVIĆ

8.

DARA BURSIK

 

 

3.

KANDIDACIJSKA LISTA GRUPE BIRAČA

dobila je 2  mjesta te su s te liste izabrani:

1.

DAVOR PRANIĆ, bacc. oec.

2.

IRENA VDOVIĆ, prof.

 

 

4.

MOST NEZAVISNIH LISTA - MOST

dobila je 2  mjesta te su s te liste izabrani:

1.

IVICA GLIBO, dipl. ing.

2.

TOMISLAV ANTOLOVIĆ, mag. ing.

 

V.

Na osnovi članka 107. stavka 1. u svezi članka 103. stavka 1. i 2. Zakona i članka 20. Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina ("Narodne novine", broj 155/02, 47/10, 80/10 i 93/11), utvrđuje se da na provedenim izborima u gradskom vijeću nije osigurana odgovarajuća zastupljenost pripadnika srpske nacionalne manjine, te se broj članova gradskog vijeća povećava za 1 mjesto.

 

 

  

VI.

Na osnovi članka 107. stavka 3., 4. i 5. Zakona, pravo na dodatne članove u gradskom vijeću ostvaruju

 

1.

SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

"BANDIĆ MILAN 365 - STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI" - "STRANKA RADA I SOLIDARNOSTI"

HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

DEMOKRATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - DSU

BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO - BUZ

HRVATSKI LABURISTI - STRANKA RADA - LABURISTI

STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE HRVATSKE - SDA HRVATSKE

HRVATSKA DEMOKRATSKA REGIONALNA STRANKA - HDRS

 

Nositelj liste: ANDRIJA RUDIĆ

ostvarila je pravo na 1  mjesto te je s te liste izabrana:

1.

BRANKA ĆORIĆ

 

 

PREDSJEDNICA

GRADSKOG IZBORNOG POVJERENSTVA

GRADA KUTINE

ANDREA VASILJEVIĆ, v.r.


Službeni dio

Popis službenih obavijesti